Het verhaal van Ásta

Jón Kalman Stefánsson

Jón Kalman Stefánsson, auteur van onder meer Zomerlicht, en dan komt de nacht, schreef met Het verhaal van Ásta een meesterwerk over liefde en sensualiteit. Het verhaal van Ásta is een aangrijpend verhaal over het onvermogen om lief te hebben. Een prachtige en zinnelijke roman over het leven dat altijd anders verloopt dan we hoopten, en onze eindeloze zoektocht naar geluk.

Stavanger, Noorwegen. Sigvaldi ligt op de stoep: hij is van een ladder gevallen. Net als de wolken die steeds van uiterlijk veranderen, veranderen zijn herinneringen met de tijd. Liggend op de stoep herinnert hij zich de man die hij dertig jaar geleden was in IJsland, een man die ’s winters op zee voer en ’s zomers als schilder werkte. Zijn eerste vrouw, Helga, was diep verliefd op hem en toch onrustig. Ze noemden hun tweede dochter Ásta, naar een heldin uit de IJslandse literatuur. Een voornaam met een belangrijke betekenis – het lijkt heel erg op het IJslandse woord voor liefde – maar die slechts ongeluk zal brengen.

€21,99
Bindwijze
Hardcover
Taal
Nederlands
Aantal Pagina's
368
Verschijningsjaar
2019
Uitgeverij
Ambo|Anthos
Vertaler
Marcel Otten
Waarom dit boek?
Jón Kalman Stefánsson schrijft zinnen die zo mooi zijn dat je er spontaan tranen van in je ogen krijgt. Het zijn lange, meandere zinnen vol geslaagde metaforen. Al die zinnen samen vormen daarenboven prachtige verhalen op.
‘Fan-tas-tisch. Zijn taal is zo poëtisch, maar gééstig. Iets zo geniaals moois, zo begrijpelijk opgeschreven. Magistraal geestig.’
Nieuwsweekend
Samenvatting
Over de auteur
Jón Kalman Stefánsson (1963) werd geboren in Reykjavík. Hij behoort tot de grootste Europese schrijvers van deze tijd. In een poëtische en beeldende stijl schrijft hij over IJsland. Stefánsson werd genomineerd voor de Nordic Council Literature Prize en won de IJslandse literatuurprijs en de Per Olov Enquistprijs. Hij wordt vaak genoemd als een van de kanshebbers op de Nobelprijs voor Literatuur.
Meer weten en lezen over het werk en leven van Jón Kalman Stefánsson? Voor ons literair platform Karakters gingen we met de IJslandse schrijver in gesprek. Het leverde een openhartig interview op.
Op zoek naar meer werken van Jón Kalman Stefánsson of andere
literaire parels in de stijl van deze auteur?